Grafikusnak lenni egy izgalmas utazás, amely a kreativitást és a technikai készségeket ötvözi. Íme néhány tipp, amely segíthet a grafikai tervezővé válás útján. Bár a grafikai tervezés terén a formális oktatás hasznos, nem mindig szükséges. Számos online tanfolyam, oktatóprogram és workshop áll rendelkezésre, amelyeken megtanulhatod a designelmélet, a színelmélet, a tipográfia és sok más alapvetését. A formatervezéssel foglalkozó könyvek szintén nagyszerű forrást jelenthetnek. Mindezek mellett magadba szívhatod az inspirációt az olyan oldalak látogatásával, mint a Legendplay, hiszen számos izgalmas figurával, grafikai megoldással találkozhatsz itt.
Ismerkedj meg a legfontosabb grafikai tervezőszoftverekkel, elsősorban az Adobe Creative Suite szoftvercsomaggal (Photoshop, Illustrator, InDesign). Én is azzal kezdtem, hogy megtanultam ezeket az eszközöket használni, majd többek között a LegendPlay oldalán megtalálható elemeke próbáltam meg újra létrehozni a nulláról. Azért választottam a Legendplay oldalát, mert olyan megoldásokat találtam rajta, amelyek nem túl bonyolultak, mégis szépek, kifinomultak. Vannak más eszközök is, mint például a Sketch, a CorelDRAW, és olyan ingyenes alternatívák, mint a GIMP, amelyek hasznosak a grafikusok számára.
A grafikai tervezés olyan készség, amely gyakorlással fejlődik. Készíts saját projekteket, vagy alkoss újra meglévő terveket. Kísérletezz különböző stílusokkal és médiumokkal, ahogy fentebb is említettem, én is így tettem. A rendszeres gyakorlás finomítja készségeidet, és segít kialakítani egyedi stílusodat.
Grafikus tervezőként a portfóliód a legfontosabb értéked. Tartalmazzon különféle munkákat, amelyek megmutatják készségeidnek és kreativitásodnak skáláját. Nem kell, hogy mind ügyfélmunkák legyenek; a személyes projektek gyakran kreatívabbak lehetnek, és jobban megmutatják a képességeidet.
A grafikai tervezés folyamatosan fejlődő terület. Maradj naprakész a legújabb trendekkel és technológiákkal kapcsolatban, úgy, hogy blogokat követsz, webináriumokon veszel részt, és csatlakozol a tervezői közösségekhez.
Próbálj meg valós projektekkel tapasztalatot szerezni. Ez történhet szakmai gyakorlatok, szabadúszó projektek vagy nonprofit szervezeteknek végzett pro bono munka révén. A valós tapasztalatok felbecsülhetetlen értékűek.